top of page
  • madrasnupka

Szczeniak i rower - zabierz swojego psa na wycieczkę

Jazda na rowerze z psem u boku to świetna aktywność dla Ciebie i psa.

Czy i kiedy można zabrać szczeniaka na rower? Jedne psy rozwijają się szybciej, inne duże rasy wolniej. Wyciągając średnia przyjmijmy, że nie zabieramy psa na wycieczkę rowerową do pierwszego roku życia.

Dlaczego? 🔸Kości cały czas rosną, stawy się kształtują. Już same naturalne procesy je obciążają. Podczas długiego, intensywnego biegu mogą występować złamania. Może to też wpłynąć na problemy ze stawami w przyszłości. 🔸Kto ma lub miał szczeniaka w domu, ten wie, że szczeniakowi często padają baterie. Biega, biega i nagła pada i musi odespać. Niech się wali, niech się pali, zregenerować siły trzeba. Biegnąc za nami pies cały czas nas goni. Nie pozwala mu to na naturalne fazy odpoczynku. Tak mały piesek potrzebuje tego jak realizacji każdej innej podstawowej potrzeby. 🔸Szczeniak może traktować to jak ucieczkę przed nim. Może się wystraszyć, że chcemy mu zniknąć, uciec. Raz, że spowoduje to duże emocje i może straumatyzować. Dwa, pies może wtedy robić coś co jest ponad jego siły i wycieńczające dla małego organizmu.


  • Warto więc poczekać do pełnego rozwoju psiaka. Pozwoli nam to przez kolejne lata cieszyć się tą aktywnością.

  • Pamiętajcie, że dorosłego psa też trzeba do tego przygotować. Pies, który cały czas leży na kanapie nie przebiegnie nagle 15 km. Jeśli nawet przebiegnie to może to mieć swoje konsekwencje zdrowotne.

  • Warto nauczyć psa, że to nie ucieczka przed nim, tylko wspólna wycieczka.

  • Trzeba też zadbać o bezpieczeństwo psa i odpowiedni sprzęt.


PAMIĘTAJ :

🔴Pies biegnący luzem przy ruchliwej ulicy nie jest dobrym pomysłem. 🔴Smycz w ręku lub na kierownicy zagraża naszemu bezpieczeństwu. 🔴30°C w cieniu to nie czas na takie wycieczki. 🔴Zapas wody dla psa jest również niezbędny. 🔴Kontrolujmy jak pies się czuje, czy daje radę, czy nie próbuje nam powiedzieć, że mu się to nie podoba.

Dajcie znać kto jeździ na rowerze z psem ?

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page