top of page
  • madrasnupka

Złap oddech czyli spacer dekompresyjny

Zaktualizowano: 20 cze 2023

Dekompresja - trudne słowo. Oznacza zmianę ciśnienie z wyższego na niższe, które powoduje uwolnienie gazów z organizmu. Dalej jest że nurka 😁. Przenosząc to na psa możemy mówić o zmniejszeniu stresu z wysokiego na niższy co powoduje uwolnienie nagromadzonych emocji.


Często piszecie, że Fala jest spokojna jak na wyżła. Może właśnie dlatego, że mam możliwość zapewnienia jej takich spacerów praktycznie codziennie.O co chodzi z takim spacerem ?


Chodzi o to żeby zabrać psa czasami w miejsce pozbawione wielu bodźców. Idealnie to codziennie ale w miarę możliwości chociaż raz w tygodniu. Na co dzień nasze psy muszą zmagać się z wieloma stresującymi sytuacjami. Ludzie, obce psy, rowery, auta. Na co dzień idą tam gdzie chcemy i muszą dostosowywać się do naszych reguł.


Zabierzmy więc psa na łąkę, do lasu albo po prostu do parku w godzinach kiedy jest pusty. Pozwólmy mu chodzić luzem lub na długiej lince jeśli nie przychodzi na zawołanie. Pozwólmy psu węszyć, swobodnie eksplorować. Pozwólmy mu pójść tam gdzie chce. Pozwólmy mu na spokojny bezstresowy spacer.Zobaczycie jak tak niewiele daje wiele psu.

  • Pomaga wyciszyć emocje.

  • Pomaga wzmocnić naszą relację.

  • Daje psu oddech.

Psy tak jak i ludzie potrzebują takiego odstresowania. Potrzebują takiej ucieczki w ciszę, spokój i swobodę.

Dla was też będzie wiele korzyści z takiego spaceru.

Sama należę do osób, które szybko się przebodźcowują. Gdybym była psem powiedzieli by, że jestem reaktywna. I sama widzę jak dużo dają mi takie spacery.

Polecam wam.


A wy chodzicie na takie spacery, dajcie znać ?


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page